Źródła halogenowe KANDOlite


 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA PODSTAWOWYCH TYPÓW
HALOGENOWYCH ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA KANDOlite I HALOLAMP


Żarówki typu JC oraz wkłady żarówek reflektorowych (MR11,MR16,JDR-C) wykonane są w technologii nisko ciśnieniowej ( bezpieczne – nie eksplodują ) w klasie energetycznej C. Źródła światła typu MR11, MR16 oraz JDR-C produkowane są z odbłyśnikami w wersji typu dichroic (z emisją wsteczną ciepła) i aluminium (z emisją ciepła do przodu), co zwiększa możliwość ich zastosowania w zależności od wymogów przeciwpożarowych, czy specyfiki eksponowanych towarów. Niezależnie od zastosowanej technologii pokrycia odbłyśnika zawsze wykonane są w wersji z filtrem UV-STOP. Trzonki GU4 (MR11) i GU5.3 (MR16) umożliwiają mocowanie tych reflektorów w gniazdach wyposażonych w tzw. klips, bez konieczności stosowania opraw.
Wykonania specjalne żarówek sztyftowych odznaczają się zwiększoną trwałością, 5 lub 10 tysięcy godzin. Żarówki typu MR11 i MR16 w wykonaniach specjalnych mają trwałość 5 tysięcy godzin oraz charakterystyczne dla danego wykonania właściwości. W wykonaniu CRI reflektor jest obustronnie pokryty aluminium, strumień świetlny zwiększony o 30 %, zimny strumień światła, a barwa światła nie zależny od czasu eksploatacji. W wykonaniu NDL reflektor jest zewnętrznie satynowany, co znacznie podnosi estetykę źródła pod wpływem promieniowania wstecznego, neutralna zimna barwa światła jest efektem wysokiej temperatury włókna, do 4500K.
Żarówki typu JDR-C stanowią wygodne w zastosowaniu źródła światła. Zasilane bezpośrednio z sieci nie wymagają stosowania transformatorów. Produkowane są wyłącznie w wersji z filtrem UV-STOP. Od 2008 roku ten typ reflektorowych źródeł światła wyposażony jest we wkłady żarówek identyczne jak opatentowane JD G9, z podwójnym bezpiecznikiem - opis wynikających z tego zalet zamieszczony poniżej w opisie typu JD G9. Są całkowicie bezpieczne, w pełni zgodne z normą bezpieczeństwa EN60432-2/EN60357 i mogą być stosowane bez żadnych dodatkowych osłon. Od września 2010 roku wprowadzone zostały do sprzedaży źródła typu JDR-C/ER nowej generacji GREEN HALOGEN ER KANDOlite, o zmniejszonym o 20% poborze mocy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów strumienia świetlnego. Ceramiczne, uniwersalne gniazda typu GZ10 można stosować do żarówek typu JDR-C z trzonkiem GU10 jak i GZ10. Ich konstrukcja zapewnia idealne mocowanie żarówek, co eliminuje konieczność stosowania pełnych opraw. Doskonale sprężynujące styki tych gniazd mają znaczny wpływ na wydłużenie żywotności żarówek. Gniazda GZ10 ze stykami samozaciskowymi nie wymagają stosowania pośrednich elementów łączących. Od października 2011 wprowadziliśmy do sprzedaży źródła światła typu PAR36/ES111 GU10 z odbłyśnikiem aluminiowym, o macach 50 i 75W, z podwójnym bezpiecznikiem.
Żarówki liniowe typu J R7s produkowane są w wersji UV-STOP. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji wielopunktowego podparcia włókna (w J78mm dodatkowo wsporniki włókna stabilizowane są przewężeniami bańki) odznaczają się dużą trwałością, co jest szczególnie istotne ze względu na specyfikę ich zastosowania (najczęściej w lampach zewnętrznych na znacznych wysokościach). Zgodnie z uregulowaniami UE od stycznia 2010 wprowadzone zostały do sprzedaży liniowe źródła światła typu J/ER R7s nowej generacji GREEN HALOGEN ER KANDOlite, o zmniejszonym o 20% poborze mocy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów strumienia świetlnego, co kwalifikuje je do klasy energetycznej C. Posiadamy jeszcze pozycje źródeł światła, których obecnie nie można już produkować ani sprowadzać na teren UE. Między innymi matowe (szronione) źródła typu JC10W/12V G4, JD 25 i 40W G9 oraz liniowe źródła światła typu J118 mm o mocy 200W.
Żarówki bez odbłyśników oznaczone są klasą wysokiej sprawności energetycznej (KANDOlite klasa energetyczna C, HALOLAMP klasa energetyczna D). Produkowane są zarówno w wersji przezroczystej jak i matowej (na zamówienie).
W kolorowych źródłach światła przez zastosowanie specjalnego filmu naniesionego na odbłyśnik oraz monochromatycznych filtrów uzyskano selektywną i intensywną barwę, a reflektor jest zewnętrznie satynowany.
W konstrukcji żarówek halogenowych typu JD G9 ze znakiem handlowym Kandolite i Halolamp zastosowano rozwiązania mające na celu wyeliminowanie wad, jakie mają całoszklane źródła światła tego typu oraz zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Przez zastosowanie ceramicznej podstawki, w której osadzona jest szklana bańka, ominięto problem jej rozszczelniania. W żarówkach całoszklanych rozszczelnienie bańki w trakcie montażu żarówki w gnieździe często powoduje znaczne skrócenie jej żywotności lub natychmiastowe zniszczenie.
Żarówki typu JD G9–GP są wykonane jako całoszklane. Oprócz niższej wagi, w stosunku do wersji podstawowej z cokołem ceramicznym, posiadają mniejszą długość, co pozwala na ich zastosowanie w mniejszych gabarytowo oprawach lub kloszach. Od 2006 roku producent stosuje opatentowane rozwiązanie rozpięcia włókna żarówki, którego długość została zminimalizowana, połączonego ze specjalnym kształtem bańki żarówki. Centralny rurkowy wspornik włókna, umieszczony w przewężeniu bańki, nie dopuszcza do jego skręcania i zwarć, eliminując tym samym skrócenie żywotności lub możliwość eksplozji żarówki, natomiast kształt bańki poprawia równomierność rozkładu strumienia światła wokół jej osi ( ZOBACZ PATENT ). Żarówki typu JD G9 wyposażone są w podwójny bezpiecznik, umieszczony w ceramicznej podstawce (wersja JD G9-GP jeden bezpiecznik wewnątrz bańki), a ich bańki wykonane są z chropowatego szkła kwarcowego od wewnątrz, dzięki czemu następuje wyhamowanie cząstek gazu w początkowej fazie wyładowania łukowego. Taka konstrukcja eliminuje możliwość „wystrzału” żarówki. Są całkowicie bezpieczne, w pełni zgodne z normą bezpieczeństwa EN60432-2/EN60357 i mogą być stosowane bez żadnych dodatkowych osłon. Żarówki JD G9 i JD G9-GP produkowane są jako przezroczyste lub szronione (wyłącznie w wersji z filtrem UV-STOP) w następujących mocach: 25, 35, 40, 50, 60 i 75W - Kandolite; 25, 40, 60 i 75W - Halolamp.
Zgodnie z uregulowaniami UE od stycznia 2010 wprowadzone zostały do sprzedaży źródła światła typu JD/ER nowej generacji GREEN HALOGEN ER KANDOlite, o zmniejszonym o 20% poborze mocy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów strumienia świetlnego, co kwalifikuje je do klasy energetycznej C. Typ JD/ER G9 produkowany jest w wersji całoszklanej z podwójnym bezpiecznikiem.

POZYCJE PRZECENIONE OZNACZONE SĄ POGRUBIONYM KOLOREM FIOLETOWYM.

Zobacz produkty